Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: ABB MURAT Pezinok Radio VIVA
premiéra: 6.2.2009 18.25 na Dvojke reprízy: 7.2. 16:15 a 10.2. 8:30

Môj dom - môj hrad 1/2009

Prvé vydanie v roku 2009 sa rozhodli tvorcovia relácie v spolupráci architektom Igorom Kleinom venovať domom, ktoré by sa dali výstižne charakterizovať sloganom : v jednoduchosti je najväčšia krása. Architekt Igor Klein, ktorý sa Vášnivo venuje aj hudbe, pôsobí v Žiline, avšak realizácie jeho projektov sú roztrúsené po celom Slovensku. V rámci relácie Môj dom – môj hrad boli predstavené tieto domy : rodinný dom v Zbyňove neďaleko Žiliny, ešte nedokončený montovaný rodinný dom v Kráľovej pri Senci a čiastočne montovaný a čiastočne murovaný rodinný dom v Pezinku – Grinave. V rámci rubriky Ako býva... predstavili svoje originálne obydlie – zrekonštruovaný starý mlyn – manželia Zuzana a Bjorn Kierulfovci.

Rodinný dom Zbyňov

Rodinný dom v Zbyňove je murovaný, dvojpodlažný s plochou strechou – postavený pod úrovňou prístupovej cesty. Aj z toho dôvodu sa vstup do domu a centrálny obývací priestor, pozostávajúci z kuchyne, ktorá je prepojená s obývačkou, nachádza na hornom podlaží a spálne sa nachádzajú na prízemí, ktoré je však z pohľadu prístupovej cesty v suteréne. Dom je vo výraze pomerne strohý, jednoduchý, doslova pripomína niekdajšie kocky, ktoré sa stavali v 70. a 80. rokoch 20. storočia, avšak postavený je už z nových kvalitných moderných materiálov. Architekt dom otvoril smerom na juh – tak, aby bol z neho výhľad priamo na neďaleké Martinské Hole

Dom v Grinave

Dom v Grinave pri Pezinku je situovaný v novej zástavbe v prostredí domov so sedlovými strechami. Aj preto svojou strohosťou, jednoduchosťou výrazu a nápaditým farebným členením, vyčnieva medzi ostatnými – pomerne rustikálne ladenými – domami. Aj tento dom je nízkoenergetický a takisto ako nasledujúci, je dvojtraktový. Oba trakty zvierajú pravý uhol, avšak v tomto konkrétnom prípade musel architekt rešpektovať danosť lokality a vytvorené nádvorie nie je otvorené na juh, ale na severozápad, smerom k Malým Karpatom.


Dom v Kráľovej pri Senci
 Architekt Igor Klein sa v budúcnosti mieni výraznejšie orientovať na nízkoenergetické stavby, realizované suchým procesom. Dom v Kráľovej pri Senci ešte nebol v čase nakrúcania celkom dokončený a zariadený bol iba čiastočne. Zaujímavý však bol svojim veľkoryso dimenzovaným priestorom, veľkými presklenými plochami, bezbariérovým prístupom a pritom príslovečnou jednoduchosťou vo výraze. Dom je dvojtraktový, pričom jednotlivé trakty zvierajú pravý uhol, chrániaci vytvorené nádvorie, orientované južným smerom.

Ako býva...

V obci Hrubý Šúr neďaleko Senca si zrekonštruovali starý, k zániku odsúdený, mlyn manželia Zuzana a Bjorn Kierulfovci. Zuzana je architektka, Bjorn je dizajnér nórskej národnosti, ktorý sa rozhodol usadiť na Slovensku. Mlyn, ktorý si zrekonštruovali a z veľkej časti svojpomocou  unikátne zrevitalizovali, má nenapodobiteľnú atmosféru. Prízemie je jednou veľkou otvorenou dispozíciou, ktorá slúži na varenie, stolovanie a spoločenský život. V podstreší si manželia vybudovali ateliér, a v odľahlejšej časti mlyna bola vytvorená izba detí. Manželia Kierulfovci sa venujú problematike energeticky pasívnych domov a výstavbe domov z netradičných materiálov. Aj dom, v ktorom bývajú, je netradičný.


Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 21.05 2016 15:37
<a href="http://hwgf

&lt;a href=&quot;http://hwgfhqtxxf.com&quot;&gt;Imvressipe&lt;/a&gt; brain power at work! Great answer!

Dátum 20.05 2016 20:12
BS low - raloinatity

BS low - raloinatity high! Really good answer! http://iqopkpxl.com [url=http://pbzhpinojld.com]pbzhpinojld[/url] [link=http://hcimkts.com]hcimkts[/link]

Dátum 20.05 2016 03:00
Peerless | [email protected]
Fillnay! This is jus

Fillnay! This is just what I was looking for.

Dátum 06.10 2010 11:41
Vlasta Barnová | [email protected]
konzultácia

Viem sprostretkovať konzultáciu o získanie HÚ za výhodných podmienok pri stavbe RD ,prípadne pri prestavbe bytu. Môžete mi zavolať na t.č.0903621584

Dátum 28.01 2010 14:43
javgtsl | [email protected]
QMnlfWDAeTlUMKq

F13PqU &lt;a href=&quot;http://sxxblawdkcyi.com/&quot;&gt;sxxblawdkcyi&lt;/a&gt;, [url=http://qncgbylrlucm.com/]qncgbylrlucm[/url], [link=http://ogvlejlqjxlq.com/]ogvlejlqjxlq[/link], http://lehbvfjenncs.com/

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.