Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

ZETR SK, s.r.o.

Adresa :
Areál PDP
913 03 Drietoma
okres Trenčín

Kontakt :
Tel.: +421 3 264 993 02
E-mail: [email protected]

image

Zemná vlhkosť

Stavebníkov, rekonštruujúcich staršie budovy, trápi predovšetkým vzlínajúca zemná vlhkosť, ktorá sa prejavuje na starších budovách buď z dôvodu vôbec neexistujúcej, alebo desaťročiami znehodnotenej horizontálnej hydroizolácie.

Na Slovensku sa objavila zaujímavá novinka pochádzajúca z Apeninského polostrova. Ide o stavebnicový systém prevetrávacích plastových modulov, ktoré je možno ukladať priamo na zeminu. Sú schopné nielen eliminovať zemnú vlhkosť, ale vďaka svojej konštrukcii aj trvale odvetrávať podlahu a základy budovy. V Taliansku dnes takto bežne sanujú najmä stavby, u ktorých z rôznych príčin nemožno podrezať obvodové murivo – ide najmä o stavby sakrálne. Ale technológia je voľne aplikovateľná aj na všetky ostatné typy stavieb.

Diskusia
CAPTCHA image

stavebná videotéka

Zemná vlhkosť

image

Stavebníkov, rekonštruujúcich staršie budovy, trápi predovšetkým vzlínajúca zemná vlhkosť, ktorá sa prejavuje na starších budovách buď z dôvodu vôbec neexistujúcej, alebo desaťročiami znehodnotenej horizontálnej hydroizolácie.

Drevené podlahy

image

Pre svoje estetické parametre, jednoduchú údržbu a dlhú životnosť patria drevené podlahy medzi najčastejšie používané materiály nielen v bytových, ale aj spoločenských priestoroch.

Liate podlahy

image

Špecifické výrobné, administratívne alebo aj nemocničné prostredie si vyžaduje špecifickú podlahu. Takú, ktorá má primeranú odolnosť, dlhú životnosť a spĺňa aj náročné hygienické požiadavky. Takéto kritériá spĺňajú podlahy liate.

Netradičné drevené podlahy

image

Drevené podlahy a parkety majú nielen dlhú životnosť, no v prvom rade – stáročiami overenú tradíciu. V posledných rokoch pozíciu prírodných materiálov ohrozila invázia ich lacných napodobenín, ktoré však svojou životnosťou a úžitkovými vlastnosťami nemôžu s prírodnými materiálmi súperiť.

Plávajúce podlahy

image

Trendom súčasného zariaďovania interiérov sú plávajúce podlahy, ktorých nášľapnú vrstvu tvoria veľkoplošné parkety. Tie môžu byť buď laminátové alebo (pokiaľ nám to dovolí peňaženka) z dreveného masívu. Hlavnými prednosťami takejto podlahy sú jej príjemný prírodný vzhľad a ľahká údržba.

Dlažba

image

Už v staroveku boli základným materiálom na dlažbu predovšetkým žula a mramor. No aj dnes mnohé dlažby zdobia kamene rôznych druhov - mramor, porfýr, či travertín. Na Slovensku sa montážou kamenárskych výrobkov a predovšetkým obkladmi z prírodných kameňov zaoberajú viaceré spoločnosti. Prírodný kameň sa dá nádherne vyleštiť a opracúvať, rezať do rôznych tvarov. Jeho trvanlivosť a funkčnosť je v podstate neobmedzená.