Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

image


PEPO Slovakia, s.r.o.
Výhradný dovozca pre SR

Sídlo :
Dolné Rudiny 1
010 91 Žilina

Kontakt :
Tel.: +421 41 500 75 31
Mobil : +421 903 805 121
E-mail: [email protected]

image

Inteligentné nátery

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Útulné bývanie bez tepelnej pohody, príjemnej harmónie farieb a zdravého ovzdušia si nemožno predstaviť. Dosiahnuť, aby obydlia okrem týchto vlastností boli aj energeticky menej náročné a vyžadovali si čo najnižšie náklady na údržbu, je v súčasnosti snahou všetkých vlastníkov.
Pre tých, ktorí hľadajú moderné formy, ako ušetriť energie, efektívne ochrániť steny bytov, múry, ale aj strechy domov, sú určené produkty ThermoShield®.
Systémový rad multifunkčných špičkových povrchových náterov ThermoShield® používajú odborníci v stavebníctve na fasády, strechy, technické konštrukcie, ale tiež na steny v interiéri. Ich výnimočné vlastnosti pomáhajú šetriť náklady na kúrenie a klimatizáciu, účinne chránia fasády a strechy pred škodlivými vplyvmi poveternostných podmienok a významnou mierou zabraňujú starnutiu a zvetrávaniu stavebných konštrukcií. ThermoShield je v pomere cena – výkon rovnako výhodný ako bežná vysoko-kvalitná disperzná farba.
Produkty ThermoShield pochádzajú z USA. Po celom svete ich veľmi úspešne aplikujú už 20 rokov. V Európe ich stavebníci používajú od roku 1997 a v roku 2002 ich tu začali aj vyrábať.
V minulých rokoch bolo v celej Európe produktmi ThermoShield ošetrených viac než 4000 objektov.
Pomocou počítačového programu na miešanie farieb ThermoShield možno vytvoriť vyše 4000 rôznych farebných odtieňov. Nátery sa dajú bez problémov nanášať na omietku, betón alebo kov, špeciálne úpravy nie sú potrebné. Nanášajú sa valčekom alebo štetcom, pri väčších plochách striekacími prístrojmi. Ochranná membrána zasychá plynulo. Počas spracovania, ani po jeho skončení, sa neuvoľňujú žiadne zdraviu škodlivé výpary.ThermoShield Exterieur je náter založený na funkcii termokeramickej membrány. Je vhodný takmer na všetky podklady v exteriéri. Jeho špeciálne zloženie a jedinečné vlastnosti vylepšujú tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime.
Slnko a teplý vzduch po nanesení ThermoShield Exterieur rýchlo vytvoria účinnú ochranu proti prenikaniu dažďovej vody. Nadmerná vlhkosť muriva sa vďaka funkcii membrán ThermoShieldu rýchlo odparí. Množstvo odolných mikrokeramických guľôčok, ktoré sa v elastickom spojive pohybuje, zabráni prenikaniu vody do podkladu.

Vysoká elasticita a odolnosť náterov ThermoShield proti znečisteniu, vplyvom životného prostredia (smog, kyseliny, soli, ozón a ultrafialové žiarenie) zabezpečia budovám dlhodobú ochranu. Zabraňujú tvorbe trhlín, spôsobených krehnutím a starnutím. Výrazne redukujú trhlinky, vznikajúce pnutím pri dilatačných pohyboch stavebných materiálov.

V lete je vzdušná vlhkosť vyššia než v zime. ThermoShield vďaka svojej difúznej otvorenosti v lete nasáva vlhší vzduch a transportuje ho jemne do steny, ktorá sa počas zimy stala suchšou a môže vlhkosť prijímať. Keramický náter tak ochladzuje steny, rovnako ako sa potením ochladzuje pokožka. V budove citeľne poklesne teplota. Tým sa znižujú aj náklady na klimatizáciu.

ThermoShield bráni vzniku elektrostatického náboja a tým znemožňuje chemické spojenie s prachovými časticami. Ak sa po niekoľkých rokoch nečistota predsa len usadí, všetky natreté plochy je možné očistiť vodou, dokonca aj vysokotlakovými prístrojmi. Fasáda si preto zachová po mnoho rokov pôvodnú farebnosť. Vďaka vysokému podielu keramickej zložky v náteroch ThermoShield Exterieur sa na povrchu plášťa budovy nevytvára živná pôda pre huby, lišaje a machy.

ThermoShield Interieur je náter, ktorý má pozitívny vplyv na tepelnú pohodu a príjemnú atmosféru v miestnosti. Je veľmi vhodný aj do priestorov, ktoré sú vystavené vysokému zaťaženiu, napr. gastronomické prevádzky, hotely, nemocnice, verejné budovy, priemyselné haly a pod.
Hlava v teple a studené nohy pri naplno pustenom kúrení - kto by nepoznal tento pocit?
Prúdením tepla sa vzduch zohrieva, potom stúpa hore, ochladzuje sa, padá dole a znovu stúpa. Termokeramická membrána ThermoShield Interieur sa stará o rovnomerné rozloženie tepla. Teplotný rozdiel medzi podlahou a stropom tak môže byť menej ako 1°C. Súčasne sa zabráni tvorbe kondenzátu na stenách a vzniku plesní. Náter ThermoShield obsahuje duté keramické guľôčky, čím vzniká veľký povrch, ktorý vedie teplo. Z praxe je doložené, že sa tak dá ušetriť približne do 30 percent nákladov na kúrenie. ThermoShield je zvlášť vhodný pre alergikov a astmatikov, lebo neuvoľňuje žiadne známe alergény, je bez emisií.

ThermoShield History je kvalitný, difúzne priedušný fasádny náter s endotermickými účinkami na historické objekty, dostupný v mnohých farebných odtieňoch. Vďaka svojmu zloženiu významne ovplyvňuje hydrodynamické a termické deje stavebných konštrukcií, čím významne prispieva k predĺženiu životnosti stavby.

ThermoShield TopShield
Poskytuje ochranu pre takmer všetky podklady strešných a technických konštrukcií,
a napriek nízkej cene ponúka množstvo nadštandardných funkcií.


ThermoShield Nature je vhodný na všetky stavebné prvky z dreva, ktoré nie sú rozmerovo stále, na vonkajšie aj vnútorné použitie. Stará sa o obnovu a zachovanie prirodzenej bilancie vlhkosti v dreve.
ThermoShield VitalProtect je účinný prostriedok na hubenie plesní. Špeciálny spôsob aplikácie, pri ktorom sa neošetruje len plesňami postihnuté miesto, ale dochádza ku
komplexnému ošetreniu celej miestnosti vrátane vnútorného vybavenia.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 07.03 2015 22:08
Caoch Factory Outlet | [email protected]
http://www.readingtownship.com/media/ken.php

%anchor% <br/> <a href="http://www.readingtownship.com/media/ken.php" title="Caoch Factory Outlet">Caoch Factory Outlet</a>

Dátum 04.01 2012 11:15
rfhiavd | [email protected]
yrjYXVHxTEvti

OnYGJT , [url=http://wijpbzsylqqj.com/]wijpbzsylqqj[/url], [link=http://hgrttuwysczu.com/]hgrttuwysczu[/link], http://mzmlvtehzuhy.com/

Dátum 02.01 2012 19:27
svhscsaRcAoUxyEti

KdFvGH <a href="http://qjljejpytonb.com/">qjljejpytonb</a>

Dátum 02.01 2012 14:13
zsqehidac | [email protected]
tewtyHulEWwe

kisKVG , [url=http://rtgkksqxrize.com/]rtgkksqxrize[/url], [link=http://hsoynovahmcl.com/]hsoynovahmcl[/link], http://yaxsbrfmntak.com/

Dátum 02.01 2012 09:31
xihvsymry | [email protected]
yAkFIacgipjTwlQBBe

vZjo3P <a href="http://naoheumvztvz.com/">naoheumvztvz</a>

Dátum 01.01 2012 11:30
OUHznqXNxsTkBRT

I want to send you an award for most hepfull internet writer.

stavebná videotéka

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Regulácia tepelnej pohody

image

Známy slovenský výrobca DUEL Námestovo prišiel so zaujímavým riešením regulácie tepelnej pohody v centrálne vykurovaných bytových jednotkách, čo by určite malo zaujímať najmä bytové družstvá a spoločenstvá vlastníkov bytov.

Slnečná energia

image

V čase prudkého nárastu cien energií má zmysel zamýšľať sa nad využívaním slnečnej energie a jej zapájaním do tepelného režimu domu.

Úsporné žiarivky

image

Ako ušetriť na osvetlení?! Najjednoduchšie by bolo asi nesvietiť vôbec. Ale to by bol krok späť. A tak v prvom rade treba neplytvať a v druhom rade dať miestnosti toľko svetla, koľko je potrebné – najlepšie formou modernej úspornej žiarivky.

Satelitný systém vykurovania

image

Obyvatelia panelákových bytov zdedili po odbúraní dotácií na energie závažný problém v podobe nefungujúcej a nehospodárnej výroby tepla a teplej úžitkovej vody. Medzičasom sa na Slovensku objavil zaujímavý francúzsky koncept modulového satelitného systému vykurovania a prípravy teplej úžitkovej vody.