Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: ABB MURAT Pezinok Radio VIVA LORENZ
premiéra: utorok 10.2.2009 o 18:30 na Dvojke reprízy: 11.2.2009 o 14:15 a 15.2.2009 o 8:20

Môj dom - môj hrad 3/2009

Interiér, farebné zladenie a harmonizácia priestoru, ktorý obývame, patrí tiež medzi často diskutované oblasti a medzi témy, ktoré si v relácii žiadajú vidieť mnohí diváci. Jednou zo v súčasnosti atraktívnych foriem harmonizácie interiéru je feng šui. Ide o staré čínske umenie založené na piatich základných prvkov : voda, kameň, drevo, vzduch, oheň. Hosťkou tretieho vydania relácie bola Silvia Gerecová, ktorá sa už niekoľko rokov venuje feng šui a harmonizácii interiérov. Ako je už zvykom, tvorcovia spolu so Silviou navštívili tri domy (respektíve dva domy a jeden byt), na ktorých Silvia Gerecová vysvetlila princípy feng šui. Všetky sa nachádzajú v Košiciach. V rámci rubriky Ako býva... sa tentoraz predstavil bratislavský moderátor Rádia Express ( pôvodom však východniar ) Ivan Bindas.

Rodinný dom č.1

Prvý dom pochádza z 80. rokov 20. storočia. Ide o typického predstaviteľa takzvaných kociek, avšak s ohľadom na svahovitosť pozemku bol celý dom riešený tak, že horné podlažie tvorí jeden, pomerne dobra riešený trojizbový byt a dolné podlažie, ústiace do záhrady, slúži pre všetky tzv. ,,špinavé´´ práce, ktoré je potrebné pri práci kolo domu a záhrady vykonávať. Napriek tomu, že dispozícia horného obytného podlažia je pomerné príjemná, majitelia domu pociťovali istý nesúlad medzi priestorom a životným pocitom ľudí, ktorí ho obývajú. Preto požiadali Silviu, aby urobila niekoľko zmien v zmysle feng šui. Poradkyňa v prvom rade navrhla omnoho pestrejšie a výraznejšie farebné riešenie, preorganizovala centrálny obývací priestor tak, aby sa sedacia súprava dostala do tzv. uvítacej polohy, zo spálne bol ,,odídený´´ pracovný stôl... Výsledkom zmeny, ktorú zachytili aj kamery, bol nový, pestrý, sýtejší, farebnejší interiér, ktorého zmenu okamžite a bez predstierania pocítil aj realizačný tím relácie.

Interiér č.2

Interiér číslo dva sa nachádza v novostavbe situovanej v centre Košíc. Keďže majiteľka tohto bytu sa s poradkyňou poznala už dávnejšie (Silvia harmonizovala ja jej predchádzajúci byt), interiér bol od základu tvorený a harmonizovaný v súlade s feng šui. Tomu zodpovedá farebné riešenie, ale aj usporiadanie nábytku a vôbec tvary použitého nábytku. Napríklad stôl v pracovni je bez ostrých hrán a stolička je otočená chrbtom k stene, lebo tak si to vyžadujú zásady feng šui. Silvia dodala do tohto bytu aj niekoľko amuletov a nástenných obrazov.  Napriek tomu, že niekto si môže pod feng šui predstaviť prílišnú zdobnosť a dekoratívnosť, Silvia Gerecová v súčasnosti uprednostňuje najmä tzv. skryté a voľným okom nie viditeľné feng šui.

Interiér č.3

Tento interiér bol bohato štruktúrovaný ako po vertikálnej, tak aj po horizontálnej osi. Manželia investori mali štyri maloleté deti a v dome sa zdržiavala aj stará matka. Keďže ide o pomerne veľký dom (veľkopriestorová garáž, fitnescentrum, bazén, sauna, samostatné izby všetkých detí...) poradkyňa musela riešiť množstvo protichodným požiadaviek. Určite najzaujímavejšie však pôsobí trakt, v ktorom sa nachádzajú samostatné izby štyroch detí. Každá z izieb je riešená v úplne inom duchu – na základe výpočtov, dátumov narodenia a ďalších znakov, charakterizujúcich obyvateľov tej-ktorej izby. V centrálnej časti domu pôsobí zaujímavo obývačka s obrovskou knižnicou, galériou, akváriom a morskou vodou.

 

Ako býva...

Mať svoj vlastný samostatný byt je asi snom každého. Moderátor Ivan ,,Binďo´´ Bindas sa niekoľko rokov pretĺkal po privátoch, kým sa zmohol na svoj vlastný byt, ktorý sa nachádza v Devínskej Novej Vsi. Ide o pomerne milý dvojizbový byt s prepojenou centrálnou dispozíciou, ktorý si Binďo vymaľoval svojpomocne so svojimi kamarátmi, ktorí boli počas maľovania podľa všetkého značne rozveselení :o) Binďo, ktorý je inak veľkým svetobežníkom, má v byte aj množstvo suvenírov z potuliek po celom svete. Ako býva Ivan Bindas?  Určite spokojne. V Rádiu Expres je primerane vyťažený a je rád, keď večer príde do svojho.


 

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 22.05 2016 08:02
Beyonce | [email protected]
Articles like these

Articles like these put the consumer in the driver seat-very imatrtpno. http://cupmqzerzve.com [url=http://xpiwsw.com]xpiwsw[/url] [link=http://qvgpogr.com]qvgpogr[/link]

Dátum 20.05 2016 03:28
Marilee | [email protected]
Heck yeah baybe-e ke

Heck yeah baybe-e keep them coming!

Dátum 02.10 2012 13:25
izdqowk | [email protected]
KPFNxWCS

ZbV4LA , [url=http://botidqnmuzjk.com/]botidqnmuzjk[/url], [link=http://hwgyiecvgqyc.com/]hwgyiecvgqyc[/link], http://biouwqhweqvl.com/

Dátum 01.10 2012 16:53
VEvIFVCnnsZpzPrOBr

ZCkVT6 <a href="http://eqkgaibdicqt.com/">eqkgaibdicqt</a>

Dátum 01.10 2012 01:07
zvuxlxz | [email protected]
SnEGdvoX

7ThWPR , [url=http://zycazxtzfuki.com/]zycazxtzfuki[/url], [link=http://fizfjaswsttu.com/]fizfjaswsttu[/link], http://cqwekuhdpula.com/

Dátum 29.09 2012 14:16
Redouane | [email protected]
sejtEPRA

I intended to write you that bit of note to help say tahnks a lot yet again on the precious techniques you have discussed at this time. It has been really strangely generous with people like you to allow unreservedly what exactly many people could possibly have marketed for an ebook in making some dough on their own, precisely seeing that you might well have tried it in the event you desired. These solutions as well acted to become a easy way to know that other people have the identical keenness similar to my very own to grasp way more with regard to this matter. I'm certain there are numerous more fun moments ahead for individuals who read your blog.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.