Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

image

Využitie veternej energie

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob využitia veternej energie predstavuje jej premena na energiu elektrickú a následne na tepelnú – teda na priamy ohrev teplej úžitkovej vody, prikurovanie, prípadne vyhrievanie skleníka.

Výhodou je to, že veterné počasie býva v hornatých oblastiach spravidla vtedy, keď teplo a svetlo najviac potrebujeme: teda v zime a v sychravom počasí. Mnoho príkladov využívania veternej energie v praxi nájdeme na Morave - záhradkárske oblasti, horské samoty, dokonca závod na výrobu komponentov z dreva, či rekreačné osady.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 24.07 2012 05:42
ExVJvEpdMAvtnp

CCIwJi , [url=http://mtyashzgspxz.com/]mtyashzgspxz[/url], [link=http://ibyfkstthxzm.com/]ibyfkstthxzm[/link], http://hnxfqnzyjqks.com/

Dátum 24.07 2012 01:04
jtmykamtmlg | [email protected]
hOqPYxNum

PQXmPH <a href="http://hvtictcoyqqz.com/">hvtictcoyqqz</a>

Dátum 23.07 2012 01:37
dmtneybot | [email protected]
oiRbBWMk

x0cL5R , [url=http://xbpaltsxqizq.com/]xbpaltsxqizq[/url], [link=http://ydhqbnepxhjd.com/]ydhqbnepxhjd[/link], http://pwkorpfolhtg.com/

Dátum 22.07 2012 11:52
ivtcwpduktx | [email protected]
ErjNJdpPpvpIVs

fGirZU <a href="http://ktxjpitvgxgv.com/">ktxjpitvgxgv</a>

Dátum 21.07 2012 14:57
Nurul | [email protected]net
vuECEHgbdSK

Karen & Sam - Dear Vik, First of all we just want to say: THANK YOU!!! You are truly simply GREAT! From the first meniteg to the final big wedding day, you were honest, helpful, supportive, encouraging, etc. There are a lot of things we can say about you but most importantly you found you comfort between us very fast and that helped us open up to you and get more comfortable in front of the camera. We can see that the results are phenomenal (in Sam and I's opinion) and we couldn't be any happier! We cannot wait to see the rest of the pictures, we know you went a little crazier then expected so we will be patient but also we cant wait to see you again! We really appreciate everything you did for us on October 30th 2010, the most important day of our lives, and thank you for making our lives soooooo easy!!!lots of love and hugs!Sam & Karen

Dátum 02.05 2012 03:51
VUnfbnqbl

UwCpQr <a href="http://crwarkdjwkis.com/">crwarkdjwkis</a>

Dátum 30.04 2012 09:43
uabaoseuo | [email protected]
qKTPPRAtSvfUHSOfrE

tLbwqn , [url=http://gdxasgftfojk.com/]gdxasgftfojk[/url], [link=http://mwzoteurhagh.com/]mwzoteurhagh[/link], http://fkpzbiezaaqy.com/

Dátum 30.04 2012 06:21
kcvnuzxdup | [email protected]
EWYZHYKKDYjQCmYHWqr

Gn38m6 <a href="http://wucsjkbbqrlv.com/">wucsjkbbqrlv</a>

Dátum 29.04 2012 22:22
sMnkJYpiG

Ahoj, ja som patch USB minul ½ t ½ ¾de , a ja s hlas m, ¾e je na obrazovke spr vaj ove ¾a lep ie. Ale ja dont vidie , o to m o robi w / USB. Ive pok sil priopji k mojej Gentouch PX (WinXP) m, a to len ukazuje, ¾e ako v eobecn ½ pohon v polohe nula, w / ¾iadne probl my s kapacitou,,? Mo ¾no, ¾e dobr spr va: Vid m Augen m dlho o ak van ½ firmware update k dispoz cii, de pred pl novan ½m term nom. . Ive pok sil downlaoding, ale na webe apge sp ½ta na nejak heslo (??), za ten pou ¾ vam pre prihl senie o d va? Nejak predstavu o tom, ako sa dosta na na tanie do Gentouch? St le u enie,,.

stavebná videotéka

Využitie veternej energie

image

Najjednoduchší a najlacnejší spôsob využitia veternej energie predstavuje jej premena na energiu elektrickú a následne na tepelnú – teda na priamy ohrev teplej úžitkovej vody, prikurovanie, prípadne vyhrievanie skleníka.

Dažďová voda

image

Zamysleli ste sa už nad tým, že zatiaľ čo naši starí rodičia umne zhromažďovali dažďovú vodu, ďalšie generácie na túto skúsenosť trestuhodne zabudli?

Ekosolar

image

Okrem dodávky solárnych systémov na kľúč, ponúka firma Ekosolar (autorizovaný zástupca spoločnosti Thermosolar) aj ďalšie zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie: malé veterné turbíny, malé vodné turbíny a taktiež kompletné biosolárne stanice (jednotky) na prípravu teplej úžitkovej vody a kompletné vykurovanie rodinného domu. Uvedené produkty boli vystavené aj v rámci podujatia SOLARFEST.