Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 11/2009

Ktorú z uvedených dvojíc označujeme ako studené farby?

image

a) zelená a okrová
b) modrá a okrová
c) modrá a zelená

Výhercovia:
predplatné časopisu Štýl bývania:
image

E. Penzesová, Veľký Ďur
B. Jašková, Košice
D. Jurčová, Trenčianske Stankovce

predplatné časopisu Stavajte a bývajte s nami:
image

J. Jakubovič, Zvolen
I. Hudáková, Prešov
P. Hornický, Žilina

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: ABB PEPO Slovakia PSS LORENZ
premiéra: 16.6.2009 o 18:35 na Dvojke reprízy: 17.6.2009 o 13:25 a 21.6.2009 o 08:00

Môj dom - môj hrad 11/2009

Po roku 1989 začal aj pre horské strediská platiť regulatív : ring voľný! Vzhľadom na to, že v predchádzajúcich obdobiach sa pomerne prísne regulovala výstavba a tvaroslovie v podhorských oblastiach, po roku 1989 všetci investori pociťovali potrebu priniesť do hôr čosi nové, ,,originálne´´, ,,pekné´´. A tak po čudných, brizolitom obhodených horských chatách k nám odrazu vtrhli rôzne bavorské chalupy – teda opäť nie to, čo by vychádzalo z pôvodnej tradície slovenských podhorských oblastí... Napriek tomu sme presvedčení o tom, že aj v horách sa dá stavať originálne, nápadito a pritom vkusne...


Objekt č.1
Tento objekt stojí na najvyššom bode horskej lúky ( v známom lyžiarskom stredisku ) nad skupinkou ďalších menších objektov, ktoré svojim výrazom a použitými materiálmi navzájom súvisia. Horská chata je v skutočnosti do nenápadného kabáta oblečená, moderná budova, vykurovaná tepelným čerpadlom, s kompletným technickým zázemím pre horský objekt 3. tisícročia. Je prirodzene zasadená do krajiny a určite by mohla spolu s ostatnými piatimi horskými chatami byť akýmsi vzorom urbanizmu pre súčasné horské strediská na Slovensku.

Objekt č.2
Obyvatelia malej hornooravskej dedinky Lomná túžili po vlastnom svätostánku, a preto sa pred niekoľkými rokmi začali zaujímať o to, kto a za akých okolností by im mohol pomôcť pri výstavbe nového rímskokatolíckeho kostola. Určite mali šťastie, keď natrafili na dvojicu architektov (Martin Bišťan a Peter Abonyi), ktorí do tejto oblasti navrhli originálny koncept kostola s centrálnou dispozíciou. Tento sakrálny objekt upútal aj odbornú verejnosť a právom mu bola v roku 1997 udelená cena Dušana Jurkoviča.

Objekt č.3
Skupinka horských chatiek pozostáva z troch typov. Prvá a posledná sú svojou veľkosťou a charakterom iné – štyri sú takmer identické. V rámci svojho urbanistického zámeru situoval architekt Martin Bišťan skupinu chatiek tak, aby boli postavené na čo najväčších slnečných ziskoch, aby bol z nich čo najkrajší výhľad a pritom aby evidentne tvorili jednu komunitu. Na pohľad nie veľké objekty poskytujú plný komfort pre víkendové bývanie a takisto ako objekt č.1 môžu pokojne slúžiť ako možný vzor originálnej, ale nekonfrontačnej architektúry pre horské a podhorské rekreačné oblasti.

Ako býva...
Košická výtvarníčka, ktorá sa venuje kresbe, maľbe, grafike a inštaláciám, vystavovala svoje práce prakticky po celom svete a z Tokia si v roku 1997 priniesla hlavnú cenu. Ena Bán na margo svojho súčasného bývania vtipne poznamenala : ,,Najprv som si kúpila tento luster - a potom sme si k nemu zadovážili aj dom. ´´ Jej dom, v ktorom býva so svojou rodinou, je súčasne akousi malou obrazárňou, pretože doma zvykne aj tvoriť a doma si zvykne aj svoje obrazy rozvešiavať. Jej trinástou komnatou je podkrovie, kde nachádza útočisko, najmä keď potrebuje byť sama a sústrediť sa na tvorbu.Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 22.05 2016 08:02
Keydrick | [email protected]
The truth just shine

The truth just shines thorugh your post http://ylltir.com [url=http://rkopfpeo.com]rkopfpeo[/url] [link=http://xxhlwdag.com]xxhlwdag[/link]

Dátum 20.05 2016 20:15
I might be betinag a

I might be betinag a dead horse, but thank you for posting this! http://vbkbhserci.com [url=http://awsbxcvppxp.com]awsbxcvppxp[/url] [link=http://nqohmyvrch.com]nqohmyvrch[/link]

Dátum 20.05 2016 15:39
Elouise | [email protected]
<a href="http://vhzn

&lt;a href=&quot;http://vhznzgle.com&quot;&gt;Peecrft&lt;/a&gt; answer! That really gets to the heart of it!

Dátum 20.05 2016 03:43
What a great rescruo

What a great rescruoe this text is.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.