Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 1/2010

Z ktorej miestnosti je v EPD odvádzaný opotrebovaný vzduch?

image

a) spálňa
b) kuchyňa
c) obývačka

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

R. Koblíšková, Častá
V. Hudec, Prievidza
M. Ferancová, Dolný Kubín

Predplatné časopisu Stavajte a bývajte s nami:
image

T. Slivka, Havaj
A. Štulrajterová, Brezno
J. Plavčan, Bratislava

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: Styl byvania ANTAR
premiéra: utorok 19.1.2010 o 18:30 na Dvojke reprízy: 20.1.2010 o 13:00 a 24.1.2010 o 08:05

Môj dom - môj hrad 1/2010

Prečo sa stavebná verejnosť pri výbere nového projektu orientuje predovšetkým na katalógové rodinné domy, ktoré sú zväčša prevzaté zo zahraničia a nemajú veľa spoločného s našou architektúrou? A prečo tak radi siahame po rustikálnych prvkoch a naopak vyhýbame sa modernej architektúre? Prešovský architekt Peter Marcinko si myslí, že je to preto, lebo si myslíme, že moderná hranatá architektúra (tzv. kocky) neposkytuje dostatok útulnosti, jednoducho že nie je taká príjemná...


Rodinný dom č.1

Manželia z dedinky pri Prešove sa na architekta P. Marcinka obrátili so žiadosťou, aby im navrhol RD, ktorý by okrem iného ponúkal aj možnosť 2-generačného bývania. Ale keďže už mali skúsenosť s bývaním v podkroví so šikmými strechami, ich želaním bolo, aby aj horné podlažie malo plnú kubatúru. A tak sa dohodli, že sa bude stavať kocka. Na prvý pohľad ich svetlomodrý dom pôsobí v okolitej zástavbe ako rekonštruovaná kocka zo 70-tych rokov minulého storočia. Ale nie. Je postavený z moderných súčasných materiálov a zariadený je takisto moderne – teda nie rustikálne. A pritom sa celá rodina zhoduje v tom, že je príjemný a útulný.

Nový seriál: 7 mýtov o teple!
Mýtus č.1. Zdražovanie palív si každý rieši po svojom. Niekto prešiel na krbové kachle, iní zase krútia termostatickými ventilmi na radiátoroch často bez základných znalostí o tom, čo im to prinesie. Ubrať 1 – 2 stupne v interiéri, alebo podľa potreby aj pridať... Veď sa nič strašné nedeje. Ale to je iba mýtus. Pretože zvýšením al. znížením interiérov teploty o 1°C zvyšujeme al. znižujeme náklady na energie až o 6%! Pokiaľ znižujeme, je to O.K. Ale ak chceme zvyšovať, nebolo by rozumnejšie dať si radšej hrubšie ponožky a sveter?!

Rodinný dom č.2
Manželia z dedinky pri Sabinove nerozmýšľali o katalógovom dome či nejakej inej novostavbe v tzv. pseudohistorizujúcom štýle. Architekt im ponúkol riešenie, šité na mieru. Novostavba ich RD je kombináciou moderných a tradičných (avšak vonkoncom nie rustikálnych) výrazových prvkov. Dom má síce šikmú strechu, pretože architekt sa rozhodol prispôsobiť podhorskej krajine aj okolitej zástavbe, ale svojim poňatím ide o viac funkcionalistickú než rustikálnu nehnuteľnosť. A mladej rodine so 4 deťmi sa v nej príjemne býva.

Ako býva...
V rámci pravidelnej rubriky navštívili tvorcovia relácie manželov Horváthovcov. Bývajú na košickom sídlisku blízko centra a byt zdedili- čiastočne už zrekonštruovaný – od svojich príbuzných. Hlava rodiny je majstrom sveta v kulturistike a v súčasnosti pôsobí ako profesionál. Manželka bola v minulosti takisto úspešná (ako fitneska) a dnes pôsobí ako profesionálna kondičná trénerka. A ako sa im v ich byte aj s malou dcérkou býva? Nemenili by, pretože byt si prerobili na svoj obraz a nachádza sa v dobrej lokalite...

Rodinný dom č.3
Stará ľudová múdrosť hovorí, že kováčova kobyla chodí nepodkutá. V prípade architekta Petra Marcinka to však v žiadnom prípade neplatí. V atraktívnej prešovskej lokalite si postavil dom podľa vlastného projektu. A zhmotnil doň všetka svoje súčasné predstavy o tom, ako by mala moderná funkcionalistická stavba vyzerať nielen z pohľadu exteriéru ale aj interiéru. Napriek tomu, že v interiéri sú veľkoryso používané materiály ako sklo, hliník či keramické dlažby, dom pôsobí naozaj príjemne a útulne, takže sa skutočne potvrdilo, že moderná architektúra vonkoncom nemusí pôsobiť chladno a odsudzujúco.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 27.06 2017 18:55
Journey | [email protected]
Those are absolutely

Those are absolutely awesome shots of the gull in flight. I am stunned by the clarity. That is true talent. I have photographed a number of gulls, and they are photogenic, but no shots I take are as clear or crisp as thsFn.eaetastic G post.

Dátum 30.06 2013 18:57
Galanda Michal | [email protected]
zateplenie steny z interieru

chcem zatepliť stenu v izbe zo strany izby ,z druhej strany je chodba , ktorá je v zime vykurovaná , cca 16stup. ,čiže nie z vonkajšou stenou.Je aj tu riziko rosného bodu? .Aký materiál doporučujete ?

Dátum 02.03 2012 18:24
Zateplenie vrchného poschodia

chcela by som od vás informáciu, či je vhodné na vrchné poschodie panelového bytu dať sádrokarton na plafon, lebo že vraj sa tam zrážajú pary a vznikajú plesne

Dátum 13.10 2011 17:38
Imrich Cigáň | [email protected]
Zateplenie steny zvnútra

Myslí to ten Váš "odborník" vážne? Veď na pôvodnú obvodovú púšťa do 2 cm škáry cez otvor pri podlahe a pod stropom teplý vlhký vzduch, z kotrého sa vyzráža voda na studenú obvodovú stenu, ktorá sa nedá kontrolovať. Doporučujem prezentáciu stiahnuť.

Dátum 16.08 2011 18:55
hpdhcnibk | [email protected]
DJowFWBAGxfQJjfmfff

fOIg6t , [url=http://obvjbbmqpiqk.com/]obvjbbmqpiqk[/url], [link=http://amqztfjswfnp.com/]amqztfjswfnp[/link], http://ltksfdxzyjij.com/

Dátum 11.08 2011 19:14
wimijssm | [email protected]
zZUJRntJiyS

rUhzGE <a href="http://drnbenzpvrju.com/">drnbenzpvrju</a>

Dátum 10.08 2011 16:11
lqBzqIixlrRGdBta

FKiwqm , [url=http://wilnpordggmd.com/]wilnpordggmd[/url], [link=http://hmicqhhqjuob.com/]hmicqhhqjuob[/link], http://usietbyoxdue.com/

Dátum 10.08 2011 11:40
dinuvniejk | [email protected]
aKhrtzyFNaWLiRVhl

rWXj5R <a href="http://nppnszslhlgs.com/">nppnszslhlgs</a>

Dátum 09.08 2011 14:58
iOxdsIUplGYuOcjtZh

I can't believe I've been going for years without knownig that.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.