Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 11/2010

Študentkou ktorej VŠ je L. Cábová?

image

a) VŠMU
b) VŠVU
c) STU

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Simona Fornerová, Žilina
Roman Revák, Púchov
Barbora Habdáková, Stupava

Predplatné časopisu Stavajte a bývajte s nami:
image

Jozef Krajčovič, Hlohovec
Eva Kubicová, Trenčín
Radoslav Hinke, Martin

Multimediálne DVD Energeticky pasívny dom:

Miroslav Košút, Dubnica nad Váhom


Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: MURAT Pezinok ANTAR PRP LORENZ
premiéra: utorok 8.6.2010 o 18:30 na Dvojke reprízy: 9.6.2010 o 12:20 a 13.6.2010 o 08:15

Môj dom - môj hrad 11/2010

Okrasná záhrada sa stáva ďalším obytným priestorom pre majiteľov súčasných novostavieb. Vlastne by sa dalo povedať, že okrasná záhrada = obytná záhrada. Kvôli čomu si staviame dom? Kvôli tomu, aby sme mohli tráviť svoj voľný čas v jeho okolí a nie medzi štyrmi stenami tak, ako predtým napríklad v paneláku.


Záhrada č.1
Príbehy okrasných záhrad sú rôzne. Veľká okrasná záhrada, ktorú sme ako prvú predstavili v našom programe, bola kedysi priemyselným areálom so všetkými negatívami takéhoto územia, aké si len dokážeme predstaviť: znehodnotená pôda, vraky mechanizmov, dožívajúce opotrebované konštrukcie premyslených objektov... Investor, ktorý kúpil tento objekt, mal záujem nielen o priemyselnú halu, ktorú zrevitalizoval, ale aj o celé územie, na ktorom sa mu podarilo vytvoriť 3 zóny : relaxačný park s pomerne veľkým jazierkom, ktorý cez prestávky v pracovnej činnosti využívajú aj zamestnanci, po druhé športová plocha (tenisový kurt) a po tretie okrasná záhrada okolo novostavby rodinného domu, ktorý v tomto niekdajšom priemyselnom areáli vyrástol. Výsledkom je kultivovaná záhrada plná zelene, ponúkajúca svojim užívateľom dostatok priestoru a relax.

Ako býva...
Ako býva Soňa Ferancová – televízna a divadelná režisérka? Soňa Ferancová si dlho vyberala svoj byt. Jej požiadavky boli opodstatnené - chcela byt, ktorý je padne do oka, v ktorom sa bude dobre cítiť, ktorý bude vyhovovať jej predstavám o bývaní. Keď však doň zavolala svojich priateľov architektov, tí zalomili rukami nad tým, čo si vybrala a radili jej, aby sa bytu zbavila. Soňa sa však bytu nezbavila, práve naopak - dotvorila si ho na svoj obraz a dnes pri svojej pracovnej vyťaženosti sa doň rada vracia, pretože je to jej, ako sama hovorí, môj dom – môj hrad.

Záhrada č.2
Táto záhrada sa nachádza v novej štvrti, kde stoja domy, o ktorých možno povedať, že je to typická vilová štvrť z obdobia prelomu 2. a 3. tisícročia. Nové, pomerne rozľahlé objekty a pomerne rozľahlé pestované záhrady v kopcovitom teréne. Záhradu č.2 však môžeme bez dlhého rozmýšľania nazvať : keď menej býva viac. Na rozdiel od mnohých susediacich pozemkov s množstvom heterogénnej zelene, tu majitelia vsadili viac na geometriu a kombináciu živých a neživých materiálov. Pohľad do takejto záhrady je určite veľmi príjemný, pričom ide o záhradu patriacu medzi tie, ktoré nevyžadujú nadštandardnú starostlivosť.

Záhrada č.3
Táto záhrada je situovaná pri dome, ktorý je síce novostavbou, ale postavený bol v zástavbe, ktorá už mala 2-3 desaťročia. A čo je dôležité povedať? Ulica, do ktorej bol nový objekt postavený, sa nachádza na vidieku, v dedinke vzdialenej 10 kilometrov od okresného mesta. Táto záhrada nie je konfrontovaná s okolitými záhradami, pretože tie v susedstve sú všetky do jednej úžitkové. Asi preto táto záhrada vyzerá ako oáza niečoho pekného, niečoho, čo ponúka svojim majiteľom ďalší životný priestor pre hry celej rodiny.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 21.12 2012 07:32
RCeEgNlZnWxdpMW

2ITuXc , [url=http://zvjraunywceg.com/]zvjraunywceg[/url], [link=http://oqxsdropttiy.com/]oqxsdropttiy[/link], http://zvorlhunkihd.com/

Dátum 18.12 2012 07:05
clknwcs | [email protected]
pVImKFVj

GXdSks , [url=http://kdmdwhvyrdpk.com/]kdmdwhvyrdpk[/url], [link=http://vgemrcnzsdnq.com/]vgemrcnzsdnq[/link], http://otuatfwnavnw.com/

Dátum 17.12 2012 18:57
cNoVGnSRUOdNO

h6dYy6 <a href="http://cfnnseewsjpr.com/">cfnnseewsjpr</a>

Dátum 16.12 2012 19:49
Thirimay | [email protected]
amNaBiVjcHReTS

Cool! That's a clever way of looknig at it!

Dátum 10.07 2010 15:49
Dagmar Kozicová | [email protected]

Pri posune relácie z archívu dopredu mi to celé zamŕza. Inak držím palce vašej relácii. Som veľmi rada, že som objavila na nete archív predošlých častí,pretože pracujem na smeny a reprízový čas na STV mi nevyhovuje. Ste skvelá relácia, len tak ďalej.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.