Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 12/2010

Kto je autorom patentu solárneho diódového okna?

image

a) Heinz Kunert
b) Edmond Krecké
c) Ray Tomlinson

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Zuzana Mišíková, Trstená
Kristián Bachorík, Levice
Veronika Vachová, Martin

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Martin Krušinský, Bratislava
Zuzana Kontrová, Sirk
Anton Mrváň, Zlaté Moravce

Multimediálne DVD Energeticky pasívny dom:

Andrea Myjavcová, Trnava


Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: MURAT Pezinok ANTAR PRP LORENZ
premiéra: utorok 22.6.2010 o 18:30 na Dvojke reprízy: 23.6.2010 o 13:20 a 27.6.2010 o 08:15

Môj dom - môj hrad 12/2010

Pokiaľ chcel ktokoľvek, čokoľvek stavať v Bojniciach, vždy zainteresovaní odborníci varovne dvíhali prst : nenarušiť prirodzenú dominanciu Bojnického zámku, nezničiť panorámu a atmosféru kúpeľného mestečka, ktorému sa kvôli jeho atraktívnej polohe, prírodným krásam a turistickým lákadlám (zámok, ZOO, termálne kúpaliská, liečebné kúpele...) zvykne hovoriť perla hornej Nitry. Napriek tomu si architekti Pavol Ziaťko + kolektív zobrali za úlohu vytvoriť atraktívne bývanie, ktoré využije všetky klady, ktoré ponúkajú Bojnice a pritom nebudú v rozpore ani s okolitou zástavbou, ani s historickým kontextom mesta. A tak vzniklo Kondomínium, pozostávajúce z objektov A,B,C.


Vila A
Vila A je trojpodlažným objektom s 9 apartmánmi, ktoré majú svoje rozmerné terasy orientované smerom k Bojnickému zámku. Architekti tu naplno využili atraktívnu polohu. Byty vo všetkých objektoch majú samostatné vykurovanie, takže majiteľ apartmánu si vlastne organizuje svoje tepelné hospodárstvo samostatne. Z pohľadu exteriéru je Vila A dominantná svojimi veľkorysými terasami, nad ktorými sa vypínajú slnolamy z dreveného masívu, ktoré dávajú tomuto objektu zaujímavý charakter.

Vila B
Vila B je takisto trojpodlažným objektom. Nachádza sa v nej 7 apartmánov. Výhľad smerom na juhozápad ponúka prakticky totožnú panorámu – kotlinu hornej Nitry a Bojnický zámok. Zaujímavo pôsobia apartmány situované na teréne. Keďže Kondomínium je postavené v členitom teréne, podlažie, ktoré je z pohľadu ulice druhým (prvé nadzemné podlažie sú garáže), z pohľadu vnútrobloku sú orientované na teréne, ktorý jeho budúci majitelia budú môcť plnohodnotne využívať pre vlastné potreby.

Fórum mladých dizajnérov
V piatich prechádzajúcich častiach relácie Môj dom – môj hrad sa postupne predstavili so svojimi ročníkovými prácami študenti bratislavskej VŠVU. V rámci Fóra dizajnu sa však na tohtoročnom Nábytku a bývaní predstavili aj mladí stredoškoláci – študenti strednej Školy úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru, ktorých pedagogicky vedie mladá slovenská dizajnérka Lenka Šeniglová. Študenti bratislavskej ŠÚV riešili zadanie v spolupráci so slovenským výrobcom sedacieho nábytku – potlače sedacích vakov. Úroveň vystavených prác bola vysoká, čo pozitívne hodnotila nielen Lenka Šeniglová, ale aj návštevníci Fóra dizajnu.

Vila C
Vila C je najväčším objektom Kondomínia. Pozostáva z 13 apartmánov. Vzhľadom na štruktúru objektu a jeho umiestnenie v svahovitom teréne by sme mohli povedať, že objekt je päťpodlažný, avšak jednotlivé moduly, ktoré na seba nadväzujú, dodržiavajú princíp trojpodlažných objektov. Aj tu spodné podlažie patrí parkovacím plochám. Juhovýchodný pohľad z apartmánov je orientovaný do vnútrobloku a hlavný výhľad cez veľkopriestorové terasy je orientovaný tentoraz nie na Bojnický zámok, ale na Prievidzu. Kondomínium prináša do regiónu Bojníc prvky modernej architektúry, ktorá však nenarušila pôvodný ráz územia. Autori vytvorili atraktívny projekt, v ktorom sa podarilo spojiť jedinečnosť prostredia s nadštandardnými požiadavkami investora.
Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 27.06 2017 19:50
Ecmioones are in dir

Ecmioones are in dire straits, but I can count on this!

Dátum 04.01 2012 11:34
wwmvqlqtnh | [email protected]
hDZnLiwwJimCTzUXZd

xz4W7z , [url=http://qsqpfduuowtt.com/]qsqpfduuowtt[/url], [link=http://wusliislgqqu.com/]wusliislgqqu[/link], http://nksstqlejpsw.com/

Dátum 02.01 2012 20:30
BMuupPxMvXloYFPXzWs

udPfb9 <a href="http://vqmbkuofugab.com/">vqmbkuofugab</a>

Dátum 02.01 2012 14:21
gwHgehKFpg

XNm8ES , [url=http://feldujvzgmtg.com/]feldujvzgmtg[/url], [link=http://jejkvvuznihj.com/]jejkvvuznihj[/link], http://rkeyiblmnpvy.com/

Dátum 02.01 2012 09:06
jlgenhjyr | [email protected]
ayqYUwziVbb

hlJ7Sy <a href="http://ghsokcalicjs.com/">ghsokcalicjs</a>

Dátum 01.01 2012 10:39
Augustina | [email protected]
YNfhqAhxqHxXDrZL

If you're raeding this, you're all set, pardner!

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.