Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 14/2010

Po ktorej významnej osobnosti je pomenovaná bratislavská ŠÚV?

image

a) M.Galanda
b) K.Plicka
c) J.Vydra

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Zuzana Cmiková, Galanta
Miroslav Vereš, Valaská
Tatiana Majerová, Marhaň

Multimediálne DVD Energeticky pasívny dom:
image

Miloš Dibdiak, Nižná
Juliana Haimová, Bratislava
Juraj Kozman, Vrútky

Multimediálne DVD Energeticky pasívny dom:

Jaroslav Beník, Banská Bystrica


Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: MURAT Pezinok ANTAR PRP LORENZ
premiéra: utorok 28.9.2010 o 18:05 na Dvojke reprízy: 29.9.2010 o 13:40 a 3.10.2010 o 08:30

Môj dom - môj hrad 14/2010

Štatistiky uvádzajú, že zhruba polovica ľudí v našej krajine žije v domoch bytových a zhruba polovica v domoch rodinných. Tak sú predsa aj rozdelené štvrte, veď napríklad Petržalka je jedným veľkým panelovým sídliskom s viac ako 100 000 obyvateľmi. O to zaujímavejšie pôsobí fakt, ak architekt v jednom uzavretom urbanistickom celku – navyše v tvare trojuholníka – dá priestor pre bývanie ako v domoch bytových, tak aj rodinných.


Objekt č.1

Architekt Juraj Závodný je mladším bratom Ľubomíra Závodného. Spolu vo svojom ateliéri pracuje však so svojou manželkou architektkou Tamarou Závodnou. Na základe opakovanej úspešnej spolupráce boli oslovení investorom, aby urbanisticky vyriešili lokalitu na Čiernej vode, ktorá vzhľadom na svoj pôdorys dostala názov Triangel. Do stredu Triangla umiestnil architekt Závodný trojicu bytových domov, ktoré tvoria cenovo prijateľnejšiu formu bývania v Triangli. To však neznamená, že ide o bývanie nízkonákladové. V bytových domoch sa nachádza niekoľko typov bytov o rôznej rozlohe, ktoré sú vytvorené v duchu súčasných trendov – to jest s centrálnou dispozíciou a niekoľkými spálňami.


Fórum mladých dizajnérov

Sú mladí, ambiciózni a chceli by sa presadiť... Študenti končiaceho 4. ročníka VŠVU vystavovali svoje ročníkové práce – medzi nimi aj Peter Ďuriš. Je absolventom Strednej odbornej školy sklárskej v Lednických Rovniach. Venuje sa sklárskemu dizajnu a voľnej sklenej plastike. Pravidelne vystavuje doma aj v zahraničí. Medzi vystavovanými prácami úžitkového skla bolo niekoľko vtipných exponátov ako napríklad poháriky na tvrdý alkohol v tvare pištolí, pretože ako tvrdí mladý umelec, pokiaľ sa v minulosti chlapi strieľali, dnes by sa mohli aj dohodnúť, vypiť si a rozísť sa v pokoji. Peter Ďuriš má pred sebou ešte 2 roky štúdia, po skončení ktorého by si rád založil svoj vlastný ateliér.


Objekt č.2

Pre tých, ktorí sú schopní zainvestovať viac do svojho bývania a sú ochotní aj znášať isté povinnosti pri starostlivosti o o vlastný pozemok, vytvoril architekt Závodný niekoľko variantov prízemných rodinných domov. Variant B je postavený na pôdoryse písmena L a má cca 130 m2. V kratšej stene písmena L sa nachádza centrálna dispozícia, v dlhšom ramene spálne jednotlivých členov rodiny. Spoločným znakom všetkých domov je orientácia podľa svetových strán s maximálnym využitím slnených ziskov, avšak v prípade prehrievania v letných mesiacoch aj s možnosťami tienenia.


Ako býva...

Vladimír Bahýl je docentom na Katedre fyziky, elektroniky a aplikovanej mechaniky Drevárskej fakulty TU vo Zvolene. Okrem iného zostrojil aj unikátny celulárny tomograf na zisťovanie zdravotného stavu drevín. Dnes vám ale ukážeme opačný pól tejto zaujímavej osobnosti . Ako býva doktor prírodných vied Vladimír Bahýl? Býva v staršom vidieckom domčeku, ktorý ešte pamätá medzivojnové obdobie. Vladimír Bahýl ho zdedil po svojich príbuzných, ktorí tu hospodárili a on v tom popri svojom zamestnaní aj pokračuje. Chová hydinu, pracuje na záhrade, avšak okrem iného má aj veľkého koníčka – hvezdárstvo. Priamo vo svojom rodinnom dome si vytvoril vlastné observatórium, v ktorom môže pozorovať hviezdy – ako sám hovorí – doslova v pyžame.


Objekt č.3

Pre tých, ktorí majú predsa len väčšie nároky na obytný priestor, vytvoril architekt priestor pre variantné riešenia s rozlohou až do 190 m2. Pre niekoho to možno nie je nadštandard, ale vďaka dobre zorganizovanému kompaktnému pôdorysu tak vzniklo niekoľko variantov kvalitného bývania opäť s charakteristickým znakom – prepojenie interiéru s exteriérom a naopak. Najdôležitejším rysom celej urbanistickej lokality je vak jej usporiadanosť, ktorá v tom najlepšom slova zmysle kontrastuje s divokými developerskými konceptmi, ktoré tu vznikli najmä v 90. rokoch.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 02.05 2012 23:30
sjFpmLbXS

zk7dCp , [url=http://aqtwkjamussq.com/]aqtwkjamussq[/url], [link=http://qimausrdbqvw.com/]qimausrdbqvw[/link], http://qwtguogympqf.com/

Dátum 02.05 2012 02:40
nwsonpzqjp | [email protected]
SPJtEwfPmFIzpyDyKnH

BjOTHf <a href="http://ahbioomtdsya.com/">ahbioomtdsya</a>

Dátum 30.04 2012 10:10
vjeriob | [email protected]
wKFZDWPz

VXI7z6 , [url=http://mxpqofkwhxop.com/]mxpqofkwhxop[/url], [link=http://mzhrqvsmjbzb.com/]mzhrqvsmjbzb[/link], http://rithzazfxicz.com/

Dátum 30.04 2012 05:40
slhkggmfe | [email protected]
hKkJqnWVrmlBgjqYB

5iR6U0 <a href="http://pqsxsimlfcpj.com/">pqsxsimlfcpj</a>

Dátum 29.04 2012 20:32
Sriparna | [email protected]
mkmaBZAPhjJ

Nuz, pozriet som bol. Ale bez akokehelvok predstavovania projektov a pod., tam bolo malo popiskov. Co poviete? Navyse niektore stavby uz poznam z portalov. Asi som uz prilis narocny. Ale projekty ako take boli fajn. Som rad, ze som to mohol vidiet.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.