Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 19/2010

V ktorom roku získal I. Bučenec prestížnu cenu za architektúru?

image

a) 2008
b) 2009
c) 2010

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

E. Káčerová, Komárno
T. Želtvay, Michalovce
M. Benkeová, Bratislava

Predplatné časopisu Stavajte a bývajte s nami:
image

A. Veselá, Parchovany
J. Krajčovič, Hlohovec
I. Sviežená, Revúca

Poukážka na nákup vypínačov:
image

Ivan Kútny, Levice


Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: DEKPROJEKT TECHREALITY SCHNEIDER MURAT
premiéra: utorok 7.12.2010 o 18:05 na Dvojke reprízy: 8.12.2010 o 13:25 a 12.12.2010 o 09:00

Môj dom - môj hrad 19/2010

Pomerne frekventovanými pojmami, ktoré prenikli aj medzi širokú stavebnú verejnosť, sú funkcionalizmus, minimalizmus, romantizmus... V poslednom čase však vyplával aj úplne nový pojem – slow design. Podľa architektov a dizajnérov, hlásiacich sa k slow designu, v prípade ich tvorby ide o o opak uponáhľaných , zaškatuľkovaných foriem, ktoré sa bežne v našich zemepisných šírkach vyskytovali. Jedným z takýchto architektov je aj Ivan Jarina.

Náš hosť
Ivan Jarina, Ing. arch., 1965, absolvent FA SVŠT v Bratislave (1989). Absolvoval ročný pobyt vo Francúzsku (1992), ktorý zásadne ovplyvnil jeho tvorbu. Získal Cenu Dušana Jurkoviča (1998), nomináciu na CE.ZA.AR. a cenu Envirostavba 2010.

Dom č.1
Dom, ktorý Ivan Jarina postavil svojej manželke, deťom, jednoducho svojej rodine, je zrealizovaný v štýle slow designu. Tento dom už bol publikovaný aj v niektorých printových médiách a zvykol sa uvádzať aj ako Dom pod jabloňou. Dom je totiž akoby rozčesnutý jabloňou na dve časti a pôsobí v skutku originálne – jednoducho slow design. Slow design je však nielen o forme, ale aj o obsahu, o jeho harmónii s inými štýlmi, s inými prejavmi, ale aj s okolitou prírodou. Akiste aj preto bol rodinný dom Ivana Jarinu ovenčený titulom Envirostavba roka 2010.

Fórum mladých dizajnérov
Sú mladí, ambiciózni a chceli by sa presadiť... študenti končiaceho 4. ročníka vystavovali svoje ročníkové práce – medzi nimi aj Ľubica Humeníková. Je absolventkou Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach a momentálne študuje na VŠVU odbor textilný dizajn. Pravidelne vystavuje doma aj v zahraničí. V roku 2008 absolvovala stáž v Slovinsku. Ľubica verí, že v budúcnosti nájde uplatnenie v slovenských alebo zahraničných firmách, pričom by sa rada venovala tvorbe interiérov, interiérových doplnkov, ale aj odevom a odevným doplnkom.

Dom č.2
Citujúc architekta Ivana Jarinu, do každého nového diela, ktoré tvorí, sa musí zaľúbiť – teda prežiť s ním plnohodnotný vzťah. Určite k takýmto patrí aj jeden z posledných domov, ktoré projektoval v lesoparku na úpätí Malých Karpát. V tomto prípade ide o dom, ktorý je omnoho veľkorysejší ako dom architektov, ale to, čo majú oba domy spoločné, sú prekrásne výhľady do krajiny, do prírody a to, že autor stavbu doslova zakreslil medzi existujúce dospelé stromy.

Dom č.3
Všetky tri rodinné domy, ktoré Ivan Jarina odprezentoval v programe Môj dom – môj hrad sa vyznačujú drevenou fasádou. Avšak zatiaľ čo predchádzajúce dva domy boli z dreveného masívu, dom v strání, orientovaný na juhozápad, je v skutočnosti murovaná stavba s dreveným obkladom. Prečo drevo? Aby lepšie harmonizoval s okolitou prírodou. Aj preto sa Ivana Jarina vzhliada v tomto materiáli. Ďalší materiál, na ktorom si architekt Ivana Jarina zakladá, je pohľadová tehla, ktorú s obľubou využíva ako v exteriéri, tak aj v interiéri. Aj tretí dom má úžasné výhľady do krajiny, ibaže na rozdiel od predchádzajúceho sa netvári ako dom horský, ale ako dom prímestský.

Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 02.10 2012 13:23
dpdpnug | [email protected]
QHAeNGYlFuJVeYmqqJ

dtIjhW , [url=http://vmygknmzqnwn.com/]vmygknmzqnwn[/url], [link=http://ejqtzujcnjmw.com/]ejqtzujcnjmw[/link], http://pzrzprsglemq.com/

Dátum 01.10 2012 16:50
yvzkzzwc | [email protected]
rngCNRQQwLcltlf

pTpEuD <a href="http://qbikuzsjnahs.com/">qbikuzsjnahs</a>

Dátum 01.10 2012 01:06
fpSVtXstWvBnY

11ICWF , [url=http://evtiwlqvhnpl.com/]evtiwlqvhnpl[/url], [link=http://chcumvregyvv.com/]chcumvregyvv[/link], http://dhvodhsjkbyt.com/

Dátum 30.09 2012 13:03
wvtdptto | [email protected]
mHOdJQKYIqbnLnwUg

ex90Sf <a href=\"http://dwotwevofrwx.com/\">dwotwevofrwx</a>

Dátum 29.09 2012 14:22
Nandini | [email protected]
iiugXWNn

Buenas noches paogmrra! en primer lugar, buenisimos los articulos, incluso cuando son de espectros que no me interesan como la escena indie, da gusto leerlos para saber un poco mas.En segundo lugar, quiero ganarme esa picada en Club serrano, espero comunicarme hoy, esas lineas saturadas me joden mucho (?)y por ultimo, la votacion es una joda, quien ama a Judas, Ama a Knopfler, y sino, desconoce a los dos y escucha cumbia. mi voto para Judas, solo por que la JP es un sentimiento.Saludos!pd.: ya se que pedir temas a la radio es de nabo que pega vinilos de la familia en la parte de atras del auto, pero no se copan con un apocalyptica?los quiero, un abrazo graaande (?)

Dátum 30.06 2009 19:32
Pavol Adamec | [email protected]
Žiadosť o kontakt

Prosím môžete ma skontaktovať s p .Miroslavom Dúžikom kontakt na mňa je [email protected] Velmi ma zaujali jeho vyjadrenia k ľudovej architektúre keď som bol malý chlapec veľa ma naučil.nevidel som ho 20 rokov. Vopred ďakujem.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.