Sobota, 17. Február 2018, Miloslava, zajtra Jaromír
partneri:
For Dom murat Thermo Shield Prvá Stavebná Sporiteľňa
STAŇTE SA NAŠIMI PARTNERMI V TV AJ NA WEBE...

anketa

Najviac ma zaujímajú tieto tematické okruhy :

súťaž

Vyhodnotenie súťažnej otázky z relácie 20/2010

V ktorom švajčiarskom meste spustil Aurel Stodola v roku 1928 prvé tepelné čerpadlo?

image

a) Bern
b) Zürich
c) Ženeva

Výhercovia:
Predplatné časopisu Štýl bývania:
image

Filoména Gajdošová, Vráble
Jaroslav Beník, B. Bystrica
Martina Sedliaková, Bratislava

Predplatné časopisu Dom a byt:
image

Róbert Kisty, Košice
Jana Oršulová, Nováky
Roman Butkaj, D. Kubín

Súťaž

image
Aký je minimálny prípustný rozdiel interiérovej a exteriérovej teploty potrebný pre termografiu rodinných a bytových domov?
a)
b)
c)

partneri relácie: MURAT ANTAR HEAT PUMP DEKPROJEKT
premiéra: utorok 21.12.2010 o 18:05 na Dvojke reprízy: 22.12.2010 o 14:20 a 26.12.2010 o 07:30

Môj dom - môj hrad 20/2010

Termodiagnostika je disciplína, ktorá úzko súvisí s termovíziou, teda so zhotovovaním snímkov objektov, na ktorých je možné vidieť, odkiaľ, ako a akým spôsobom uniká z objektov teplo do exteriéru. Na vyhotovenie profesionálnych snímkov je potrebné, aby rozdiel teplôt v interiéri a exteriéri bol minimálne 10 stupňov Celzia a to minimálne po dobu 10 hodín a ideálne je, ak sa termovízia vykonáva pred východom slnka.

Termodiagnostika panelových domov
Odborník na termodiagnostiku Marek Farárik nasnímal tri identické bytové domy. Prvý z nich ešte neprešiel žiadnou rekonštrukciou, druhý bol už zateplený, avšak projektant, resp. realizátori nerešpektovali najnovšie poznatky termodiagnostiky a tretí objekt bol zateplený pomerne kvalitne. Na nezateplenom objekte termovízna kamera ukázala tepelné úniky na všetkých spojoch panelov, na osteniach parapetných stenách a balkónových konzolách. Zateplený objekt nevykazoval žiadne straty na spojoch panelov, avšak na konzolách balkónov a lodžií boli badateľné tepelné mosty.

Termodiagnostika rodinných domov
Aj termovízny pohľad na rodinné domy z 80.rokov ukázal, že objekty, ktoré už zateplené boli, vykazujú omnoho nižšie tepelné straty, naopak objekty dodnes nezateplené spôsobujú určite svojim majiteľom obrovskú dieru do peňaženky, najmä v oblastiach tkz. vencov, ostení a konzol vznikajú obrovské úniky. Prostý pohľad na rodinný dvoj dom, z ktorého jedna polovica je zateplená a druhá nie, nepotrebuje žiadny komentár.

Ako býva
V júni 2010 sa tvorcovia relácie a s nimi aj televízni diváci zoznámili s unikátnym stavebným dielom – Kondomíniom v kúpeľnom mestečku Bojnice. Jedným z autorov tohto stavebného diela je aj architekt Pavol Ziaťko, ktorý si na hornom podlaží vily C vytvoril bývanie pre seba s pre svoju rodinu. V decembri 2010 ho tvorcovia navštívili opäť – to už bol byt na 90% dokončený. Tak, ako architekt sľúbil, centrálnej dispozícii dominuje prekrásne akvárium, ktoré opticky predeľuje jedálenskú a obývaciu časť. Opticky predeľuje, ale vďaka priehľadu súčasne aj spája. Pre apartmán sú vôbec charakteristické priehľady a výhľady, či už na Bojnický zámok, alebo na prekrásnu večernú Prievidzu.


Diskusia
CAPTCHA image
Dátum 10.08 2013 15:10
paC7pCnad

'Akira by Stephen Thompson' at the top. I can't think of a situation where somnoee will see a piece of your work and there'll be no credit anywhere. Plus most people's signatures are unreadable anyway. I don't think I've ever found out a new artist's name from reading their signature even once, I've always referred to the credits or to the information on the blog I've found it on or whatever. http://cwtrmmnyta.com [url=http://epairt.com]epairt[/url] [link=http://wkavvcfwmr.com]wkavvcfwmr[/link]

Dátum 09.08 2013 15:49
0zCOM9GRd0nY

Fair enough Thompson, but how would the <a href="http://dbzcoucihrd.com">comomn</a> fan associate the work with you then? And before you say it, most people can't simply recognise any artist by their style. Every one of your favourite artists signs their stuff.You're even worse at selling yourself than I am, and that's saying something.

Dátum 20.07 2013 16:07
Stephanie | [email protected]
6oyIxIgckA

'Akira by Stephen Thompson' at the top. I can't think of a situation where soemone will see a piece of your work and there'll be no credit anywhere. Plus most people's signatures are unreadable anyway. I don't think I've ever found out a new artist's name from reading their signature even once, I've always referred to the credits or to the information on the blog I've found it on or whatever.

Dátum 18.04 2013 19:45
eniko kickova | [email protected]
rekonštrukcia domu

dakujeme za inšpiraciu pačia sa nam presvetlene priestory velmi nam to pripomína holanske domy plne sbetla a skla oceníli by sm e aj nejake odporučania na dodavateľou vdaka

Dátum 01.04 2013 04:01
avnlaov | [email protected]
ltfLkgZerf

Aly4pN , [url=http://elrtpdrhmqyp.com/]elrtpdrhmqyp[/url], [link=http://qxljszmdtsnd.com/]qxljszmdtsnd[/link], http://ujwdjiyqyaay.com/

Dátum 31.03 2013 22:08
ukywngxb | [email protected]
yfUdagMeTf

NZIerW <a href="http://vloqzvdoybur.com/">vloqzvdoybur</a>

Dátum 31.03 2013 15:16
jxbobcs | [email protected]
xkmKlvWDyr

Bo9i9W , [url=http://fvwnggxsezbk.com/]fvwnggxsezbk[/url], [link=http://qccshtirwnnm.com/]qccshtirwnnm[/link], http://crwxbiyfgzgo.com/

Dátum 30.03 2013 06:45
npUmkjUtalu

Cdoqck <a href="http://bpyyafgrzbbo.com/">bpyyafgrzbbo</a>

Dátum 29.03 2013 10:58
OSzIZkdjLvmhhZ

You are so awesome for helping me solve this msytrey.

Dátum 16.08 2011 18:51
rsdjvbow | [email protected]
pVxzueHsEbw

L97wc9 , [url=http://fbrupnkpxigp.com/]fbrupnkpxigp[/url], [link=http://dvnkcmviehnn.com/]dvnkcmviehnn[/link], http://xbhdszupmlga.com/

Dátum 10.08 2011 18:43
aSDIGONlO

yn2Lcu , [url=http://bjrzpmmhtllx.com/]bjrzpmmhtllx[/url], [link=http://roozxfiaydzk.com/]roozxfiaydzk[/link], http://axmslvrkbouk.com/

Dátum 10.08 2011 11:22
kpsxbutvn | [email protected]
QpBVHnhVfrDorndRkS

PBDg0m <a href="http://sdwakvaznfcj.com/">sdwakvaznfcj</a>

Dátum 09.08 2011 15:29
glwFaeYUvvd

I was so cfonsued about what to buy, but this makes it understandable.

stavebná videotéka

Rodinné domy v súlade s prírodou

image

Máte pozemok a uvažujete o výstavbe rodinného domu? A nechcete stavať niekoľko rokov, ako je to na Slovensku bežné? V tom prípade dávame do vašej pozornosti rodinné domy od firmy CERTIKO!

Plastové a hliníkové okná SLOVFORNET

image

Patríte k tým, čo sa rozhodli vymeniť staré okná za nové a hľadáte spoľahlivého, kvalitného a flexibilného výrobcu? Máme pre vás riešenie... www.slovfornet.sk

Plot,ktorý už nikdy nebudete musieť natierať...

image

Ak máte záujem o kovové zábradlie, bránu, plot, či balkón, firma ELMAR je tu pre vás.

Inteligentné nátery

image

Moderné nátery Thermoshield sú založené na funkcii termokeramickej membrány, ktorá umožňuje murivu odparovať vlhkosť a vylepšovať tepelno-energetickú bilanciu budov v lete aj v zime. Prinášajú tak významné úspory na vykurovaní a chladení. Viac informácií nájdete na www.thermoshield.sk

Nadstavba administratívnej budovy

image

Skúsenosti s kvalitou, komfortom a originalitou hotelových zariadení, čo sa týka interiérových riešení, sú rôzne. Koncept, ktorý predstavujeme, vznikol ako nadstavba administratívnej budovy v centre Banskej Bystrice.

Suchá omietková zmes

image

Množstvo nových, často cudzorodých stavebných materiálov, elektromagnetický smog, stres a napätie pôsobia nezdravo na ľudský organizmus. Riešením môže byť suchá omietková zmes.

Hydroizolácia plochých striech

image

Nekvalitné plášte plochých striech, realizovaných v časoch masovej výstavby, dnes nedávajú spávať svojím užívateľom.

Krby

image

Krby nie sú zďaleka len módnou záležitosťou. A ak sú ešte aj osadené liatinovou krbovou vložkou s uzavretým ohniskom – ich účinnosť v porovnaní s klasickým otvoreným krbom je 5 až 10 násobná. Technický pokrok aj v oblasti starých dobrých kozubov napreduje míľovými krokmi dopredu, čoho dôkazom sú produkty mnohých slovenských výrobcov, napríklad aj spoločnosti Promex Plus.

Zatepľovanie obvodového muriva

image

Najrozšírenejším spôsobom zatepľovania obvodového muriva rodinných, ale aj bytových domov, je kontaktný zatepľovací systém, ktorý môžeme realizovať ako u novostavieb, tak aj u rekonštrukcií. V oboch prípadoch zatepľujeme z exteriéru – buď na murivo, alebo v prípade dodatočného zateplenia na existujúcu fasádu. Energetické úspory zateplenej budovy predstavujú až 30%.